זה מה שאתם צריכים לעשות לשם מיתוג העסק

מיתוגו של העסק הוא אחד הכלים החשובים עבור הצלחתו. המיתוג מגיע לפני השיווק, כתיבת התוכן והעלאת האתר. זהו כרטיס הכניסה שיאפשר למאות, אם לא אלפי איש ביום, להיחשף לפעילות שלכם עוד לפני שהתחלתם לעשות צעד-מקצועי ראשון אחד. מה אתם צריכים לדעת על מיתוג העסק שלכם? במאמר זה אנו מפרטים אודות כל הכלים שיחדיו ימתגו אותו כמוביל בתחומו, וככזה שמומלץ לרכוש ממנו ולא מאחרים את השירות או המוצר המבוקש.

בחירה בשיטת מיתוג ממנפת

ישנן כמה שיטות ממנפות, ולכל אחד יש את זו שמתאימה לו. לדוגמה, "הראשון בישראל ב- (שם של תחום)" נועד עבור מי שבאמת היה הראשון בישראל לפתח את אותו תחום, לייבא אותו מחו"ל, להביא מרצים וליצור השתלמויות לראשונה. "היחיד שמשתמש בשיטת (שם של שיטת עבודה העוסקת בתחום העסק)" נועד עבור עסק שהוא אכן היחיד שמשתמש בה, כנראה גם פיתח אותה. עובד מצוין בתחום ההוראה הפרטית, לימוד נגינה וכן הלאה. ניתן להשתמש במתאר-מקום אם מדובר במקום מיוחד: "(לצרוך את השירות) באווירה כפרית ופסטורלית" אם העסק אכן ממוקם בכפר או באזור שקט ללא כבישים. ואיך לא, כמובן שגם לוותק יש משמעות: "(שם העסק) שנים של ניסיון מקצועי", למשל.

השבחת המיתוג באמצעות לוגו

יש להשביח את העסק גם במסר ויזואלי קליט שייראה מתאים למה שאתם צריכים. למשל, אם העסק עוסק בים, קייט וכיף, ניתן להשתמש במוטיבים כמו שמש, עננים לבנים, רקע כחול צהוב, וכדומה. אם העסק עוסק בהוראה פרטית – לוגו ובו זכוכית מגדלת וספרים יכול לסייע. חשוב שעיצוב הלוגו יכלול גם את שם העסק בצורה קליטה. כך, המתבונן לא יצטרך לאמץ את עיניו ולהבין מיד איך קוראים לכם ואיזה מסר ניסיתם להעביר. כך נראה מיתוג עסקי מוצלח באמת.

שילוב מסרים כתובים עם מסרים ויזואליים

את השילוב הזה מבצעים כאשר בונים מודעה. ישנן 2 סוגי מודעות שניתן לבנות: מודעות גלישה המשמשות את המשתמש במהלך שיטוטו בפייסבוק, באינסטגרם ובגוגל כשהוא מעיין בפיד, ומודעת סרטון הניתנת באמצעות בימה לפרסם אצל סרטונים של עסקים אחרים. מודעת גלישה מיועדת עבור פייסבוק-ממומן, אינסטגרם-ממומן וגוגל אדוורדס. מודעת סרטון מיועדת עבור השירות גוגל אדסנס המאפשר הטמעת מודעות על סרטונים לא מתחרים, אבל כן משלימים. לדוגמה, אם אתם עוסקים באיטום משטחי מגורים עם יריעות סנטף, המודעה שלכם יכולה לככב בסרטון של חברת פרגולות כאמצעי משלים.

מאמרים נוספים