טוב לדעת: הדרך המופלאה של המוח לראות ולהבין לוגו

עיצוב לוגו

המחשבה על מהי אותה תגובה רגשית ראשונית כאשר האדם נתקל בלוגו נחשבת תמיד דבר מסקרן, חברות גדולות מיתגו את כל העסק שלהם סביב לוגו והגיעו להצלחה כבירה וגדולה.

למרות שכל אדם הוא שונה במהותו ישנם דברים שנתפסים בצורה דומה מאוד אצל כל אדם ואדם, לוגו מממותג שמעוצב בצורה חזקה הוא אחד מהם.

עיצוב לוגו נכון יכול לגרום לפעולה מיידית בראשו של האדם ולכן המון דברים נפלאים קורים במוח האנושי מעבר למה שנראה לעין כאשר הוא מזהה את לוגו הקשת של מקדונלדס או סמל הרשרוש 'המסחרי' של נייק. לכן חברות אלו משקיעות זמן רב בעיצוב הלוגו שלהם כי הן בדיוק יודעות שלוגו טוב מעורר תגובה וכאשר ישנו הזדהות עם אותו לוגו.

אפשר להגיע לגבהים חדשים שלעולם לא היו לפני. גבהים שיצעידו את החברה צעד אחד קדימה. מעסק – למותג.

לקבלת פרטים איך להפוך את העסק שלכם למותג מלאו את הטופס

[contact-form-7 id="146" title="גדול" html_id="main-form"]

עיצוב לוגו לרגש האדם

מחקרים אשר חקרו תגובות קהל שונות הראו שבכ-400 אלפיות השנייה לוגו יכול לגרום לתגובה רגשית ואף שינוי התנהגותי אצל אנשים, מה שמוסיף ומראה כמה חזק הוא אותו כוח של עיצוב לוגו נכון.

מחקרים בחקר האנטומיה מראים לנו שהלוגואים – והמותג מאחוריהם יכולים להפעיל חלקים במוח שלנו באופק עמוק יותר מאשר שאנו יכולים בכלל לחשוב. מה שנותן לנו את האינדיקציה לבדוק ולראות מהו החוזק של אותו לוגו נכון. אותו חוזק שכאשר חושבים על עיצוב לוגו יודעים שזה עושה בדיוק את הפעולה שאנחנו רוצים – להשאיר את הלוגו חקוק למוח האדם וכך כל פעם שהוא יחפש את אותו עסק הטריגר של הלוגו ישר יפעל בראשו ויקח אותו למקום זה.

למעשה, מותגים אהודים ומוכרים יכולים לגרום לתגובה באותם איזורים שהמוח מעבד מערכות יחסים בין בני אדם. אז, במידה שאתם אוהבים את האייפון שלכם, צפייה בלוגו התפוח יכולה להצית את אותה הרגשה חמימה כמו לראות פרצוף של מכר ישן. זאת בדיוק המחשבה מאחורי עיצוב לוגו. התאמה רגשית של לוגו המוצר בדיוק לרגשות של הלקוחות. ושזה עובד – זה עובד. לוגו הופך למותג.

איך אפשר לדעת מהו הלוגו המתאים בשבילי?

בחירת לוגו לאיפיון העסק והפיכתו למותג הינו תהליך ארוך אשר דורש מחשבה רבה ובדיקת מקיפה של הרבדים השונים שהעסק מעוניין לשדר. כאשר בוחרים בעיצוב לוגו לעסק יש לבחור בלוגו שנעשה בסטודיו מקצועי אשר יודע לכוון בדיוק למטרה העסקית של בעל העסק ישדר בדיוק את אותה מטרה. לוגו מעוצב שנותן ללקוחות חיבור, הזדהות והוכחה שהם הגיעו בדיוק למקום שהם חיפשו, למקום שנותן את הפתרון והמענה המושלם לכל שירות או מוצר מבוקש.

מאמרים נוספים