טעויות נפוצות

עיצוב לוגו

לוגו של חברה, קטנה או גדולה ככל שתהייה, הוא סימן הזיהוי הכי בולט שלה. הוא יופיע על הניירת המשרדית, באתר החברה, על כרטיסי הביקור וזאת רק ההתחלה. עם הזמן יגיעו גם הפדים לעכברים, הכוסות, מוצרי החברה, על כולם, ללא יוצא מהכלל, יתנוסס לו הלוגו ויספר את סיפור החברה שלכם לכל המתבונן.

בכדי להקל עליכם להתמודד עם המשימה הלא פשוטה של יצירת עיצוב לוגו לחברה, איגדנו עבורכם רשימה מקיפה של הטעויות הנפוצות ביותר בתחום:

1. עיצוב חובבני – חברה מקצועית צריכה להראות מקצועית.
בוס שניסה לחסוך כסף ולעשות את העיצוב בעצמו, חבר או קרוב משפחה שמתנדב לעשות טובה, בחירת גרפיקאי לא מקצועי, אלו הן חלק מהסיבות המרכזיות שמובילות ללוגו עם מראה חובבני שאולי חוסך כסף בטווח הקצר, אבל עלול לעלות ביוקר בטווח הארוך. הבחירה ללכת על אנשי מקצוע מנוסים לעומת זאת אולי תעלה לכם יותר אבל היא תבטיח לכם לוגו ייחודי, בלתי נשכח והכי חשוב – מתאים, שישרת אתכם שנים רבות.

2. התחשבות יתרה באופנות חולפות
טרנדים באים והולכים ובסופו של יום כמעט תמיד הופכים ללא יותר מסוג של קלישאה. עיצוב לוגו לחברות צריך להיות על-זמני, מראה שאפשר להשיג רק כשמתעלים מעבר לכל הטריקים והגימיקים ומנסים ליצור זהות בהתאם לבקשת הלקוח ובהסתמך על כלים מתקדמים וניסיון.

3. איכות החומר – רק לוגו מבוסס ווקטור
תודות לקפיצות מרשימות למדי בתוכנות גראפיקה שונות יש רבים שטועים לחשוב כי ניתן לייצר לוגו איכותי שאינו מתבסס על ווקטורים. האמת היא אחת – רק באמצעות שימוש בווקטורים (נקודות המתבססות על חישובים מתמטיים) ניתן להגיע ללוגו שאפשר להגדיל ולהקטין כמה שרוצים מבלי לפגוע באיכות. בכל טכנולוגיה אחרת פעולות שכאלה עלולות לעוות את התמונה ולייצר לוגו מטושטש ולא נעים לצפייה. מעבר לכך לוגו מבוסס ווקטור הוא לוגו שקל יותר לשנות ולערוך והתאמתו לסוגי מדיה שונים נוחה ומהירה יותר.

4. עיצוב מורכב מידי מקשה על הזיכרון
לוגו מרובה פרטים מכביד במידה מסוימת על הצופה שצריך לעבד את כל המידע הזה. עיצוב לוגו לחברה צריך לשאוף להיות כמה שיותר קל לזכירה והדרך הטובה ביותר להפוך לוגו לכזה היא להשאיר את הדברים פשוטים ככל האפשר מבלי להתפשר על רמת התחכום והאסטטיקה. תסתכלו על הלוגו של חברת "אפל", "מקדונלד", פשוטים, אינטליגנטים נוחים לשכפול ומאד קלים לזכירה.

5. לסמוך על צבע בכדי לייצר אפקט
מדובר באחת הטעויות השכיחות ביותר בתחום עיצוב לוגו – מעצבים שפשוט לא יכולים לחכות לרגע בו הם יוכלו להוסיף עוד נגיעה של צבע "להחיות" את היצירה. עבודה נכונה על לוגו מתחילה בצבע אחד ורק אחר כך מגיע הצבע, אם בכלל, במטרה להדגיש את מה שכבר קיים. עבודה בצורה הזאת מבטיחה שהלוגו יעמוד בזכות עצמו בכל הנסיבות, בלי ניפוחים ועזרים מיותרים. (לפניכם מדריך טיפים לעיצוב לוגו).

מאמרים נוספים