עיצוב לוגו: חלום שמתגשם

עיצוב לוגו

חברה יכולה לעבור הרבה ידיים, לוגו לא. העובדה הזו מגלמת בתוכה פחות או יותר את חשיבות הלוגו. אנשים מתרגלים ללוגו, לקוחות מחפשים את הלוגו, יש התייחסות ללוגו, אנשים מפתחים רגשות ללוגו. הוא זכיר, קליט הוא מייצג את החברה, את המוצרים שלה, השירות שלה. משום כך לוגו מעצבים רק פעם אחת ולתמיד ואף פעם לא מחליפים, גם אם החברה עוברת ידיים, הלוגו נשאר כמו שהוא לנצח.

זה לא משנה אם זה לוגו שעיצבו לפני 100 שנה, אם החברה עדיין קיימת ועוסקת באותו תחום שלגביו עוצב לה הלוגו, היא תמשיך אם הלוגו הזה גם אם יש היום הרבה יותר אופציות גרפיות. כי כל העניין עם הלוגו הוא שצריך לאהוב אותו, ואם אוהבים אותו אסור לשנות אותו, כי אהבה לא מחליפים… עיצוב לוגו – כך עושים זאת נכון.

 

לוגו זה עניין של הרגל !

בעולם הצרכנות אי אפשר לנצח הרגלים. הם חזקים יותר מכל מוצר חדש ממותג ככל שיהיה, משוכלל יותר, מפתה יותר אבל צרכנים רוצים את הישן והמוכר, הם רוצים לשמור על ההרגלים שלהם והם לא רוצים לוותר עליהם. ללוגו מתרגלים ! זה כמו הכתף האהובה, המשענת שהצרכנים צריכים, שהם מרגישים איתה בנוח, מרגישים בטוחים.

וכל מה שהלוגו מכיל, זה סך כל הביטחון שהמוצר משדר להם, להרגלים שלהם ולכן הם רוצים רק את אותו לוגו ואי אפשר יהיה למכור להם בשום פנים ואופן שום מוצר עם לוגו אחר, וגם לא את אותו מוצר עם לוגו אחר. לוגו זה המוצר שהמוצר עובר תהליך של עיצוב לוגו כפי שצריך הוא יהיה המוצר הנבחר במדף המוצרים המתחרים.

הצרכנים גדלים עם הלוגו !

כמובן עיצוב לוגו זה לא הכל אבל הוא בהחלט ההתחלה הרצויה לתהליך מושלם של מוצר צריכה אקפטיבי שעובד.  צרכנים קונים משהו שהוא נכון ושהלוגו שלו מייצג אותו נכון. מדובר על התאמה מושלמת בין מוצר ללוגו ועל קו ישר ונוח שעובר ביניהם, ברור ומובן. אין שום פעם בין הלוגו ובין המוצר- אחד הם. מוצר אשר עבר סיעור מוחין כאשר חשבו על עיצוב הלוגו שלו בשיתוף עם איכות המוצר והאפקטיביות שלו תהפוך אותו לכזה! מוצר צריכה ממותג ואיכותי!

הצרכנים מתרגלים עם הזמן למוצר, הוא נהיה שגרת היום היום שלהם ובכך הלוגו הפך להיות חלק מהשימוש שלהם במוצר הזה. מה זה אומר? בלי הלוגו למשחת השיניים לא יהיה את אותו ריח, בלי הלוגו הגבינה של הפיצה לא תהיה מותכת… בלי הלוגו, המוצר הוא לא אותו מוצר!!

כאשר מתחילים במלאכת עבודה של עיצוב לוגו למוצרים יש לשים דגש על מגוון רחב של רבדים, וכאשר עושים זאת נכון. הופכים את המוצר למה שהוא. הופכים את הלוגו של המוצר לסמל של חיים של אנשים ובכך גורמים לאותם אנשים להזדהות לאותם הרגלים שהוא נורא אוהבים.

עיצוב לוגו טוב נעשה אצל משרד פרסום טוב. כאשר בוחרים משרד שכזה מקבלים בתמורה לוגו ייחודי, אישי שמנצח!

מאמרים נוספים