עיצוב לוגו ומיתוג

אם יצא לכם אי פעם לשאול את עצמכם מדוע העסק של המתחרים שלכם זוכה ליותר תשומת לב מהעסק שלכם? אם כן, כדאי שתדעו שהתשובה טמונה לא פעם בהליך המיתוג שלכם והלוגו הנבחר של חברתכם.

מה זה בעצם מיתוג?

הליך מיתוג הינו הליך שנועד להגדיר את הדרך בה העסק המדובר ייתפס על ידי לקוחותיו הפוטנציאלים. הליך מיתוג נכון ומקצועי יכול וצריך להבחין את המוצרים והשירותים שלכם מאלו של אחרים באופן חיובי שיהדהד גם הרבה אחרי החשיפה הראשונית. במילים אחרות, יצירת מיתוג הנה יצירת זהות מובחנת וייחודית עד כמה שאפשר, זהות שבעת הצורך תטה את ליבו של הצרכן אל המוצר ו/או השרות שלכם. וכמובן העיצוב לוגו הנבחר למותג.

המפתח למיתוג נכון – עיצוב לוגו למותג

אחרי שהשקעת מחשבה מרובה בבחירת שם לעסק שלך ואתה בטוח שהשם משקף אותך, את העסק עצמו ומדבר עם קהל היעד שלך, הגיע הזמן לעטוף אותו בגרפיקה מתאימה שתקנה את מקומו בראשם של הצרכנים הפוטנציאלים.

6 טיפים עבור עיצוב לוגו למותג:

1. עיצוב לוגו למותג צריך להיות חזק ומאוזן, בלי תוספות מיותרות שמעכירות את המראה הכללי.

2. עיצוב לוגו למותג צריך להיות בעל מראה ייחודי, נועז, וקל לקליטה גם במבט חטוף

3. עיצוב לוגו למותג חייב לעבוד טוב עם שם העסק.

4. מאוד חשוב שלוגו למותג יעשה בפונט קל לקריאה.

5. לוגו שנועד למותג אמור לשדר את תדמית העסק בצורה ברורה שאינה משתמעת לשתי פנים.

6. חשוב לבדוק שהלוגו שלכם "עובר מסך" בשחור לבן, בצבע ובגדלים שונים.

7. פתחו דף עסקי והקימו קמפיין פרסום בפייסבוק, טוויטר ובשאר הרשתות חברתיות המשקפות את העסק בצורה הטובה ביותר

נסו רגע לחשוב על נעלי ספורט, מוצרי איפור, זרי פרחים, שוקולדים, איפה הייתם קונים אותם ולמה? ברוב רובם של המקרים התשובות תהיינה שמות של מותגים מוכרים שעשו את מלאכת המיתוג כמו שצריך ויצרו אסוציאציה חיובית בין המוצר למותג שלהם תוך שמירה על כל אחד מששת האלמנטים שהזכרנו קודם לכן.

מבחן הזמן

אלמנט מרכזי נוסף שיש להביא בחשבון ביצירת עיצוב לוגו למותג הוא מבחן הזמן. יצירת מותג הינו הליך שלוקח זמן, זמן במסגרתו הצרכנים שלכם נחשפים לזהות הגראפית, מפנימים אותה ומשייכים אליה את התדמית כולה. במידה רבה קמפיין מיתוג תלוי ביכולתו להיות עקבי ולשדר את אותו מסר שוב ושוב תוך התאמות קלות במידת הצורך (צבע, גודל, גימור וכו'). שינוי דראסטי מידי עלול לנתק את רשת ההקשרים שנבנית עם הזמן ולהחזיר אתכם אל נקודת ההתחלה. בחירת חברה מנוסה לעיצוב הלוגו ולמתג את חברתכם תהפוך את המוצר שלכם – למותג.

מאמרים נוספים