עיצוב לוגו לעסק קטן: איך עושים זאת נכון

עיצוב לוגו

הלוגו שלכם הוא הרבה יותר מתמונה – זה הזהות שלכם. הוא ייצג אתכם בכל היבטי השיווקים ובכל התכנים הפרסומיים שלכם, החל מהאתר האישי ועד לפרסומות השונות בכל אמצעי התקשורת הזמינים לכם. הוא לא רק משמש לכך שאנשים יזכרו מי אתם, הוא גם משפיע על התפיסה שלהם לגבי הערך שאתם מביאים בשירותים שלכם. לפיכך עיצוב לוגו זהו שלב חשוב ביותר בהתפתחות העסקית שלכם.

לוגו ברמה גבוהה עונה על הקריטריונים הבאים:

  • מייצג את המותג או העסק שלכם
  • משקף את איכות השירותים שאתם נותנים
  • מעורר רגש בכל אדם שרואה אותה
  • קל לזיהוי ונחרט בזיכרון

הלוגו משדר את הזהות והמטרה של מה שאתם עושים – לא טעם אישי והעדפות שלכם. לכן חשוב מאוד לערב אנשי מקצוע בהליך עיצוב לוגו, על מנת ליצור את המכלול הוויזואלי שעונה על כל הקריטריונים המובאים כאן.

סוגי לוגו נפוצים

ניתן לחלק את תחום עיצוב לוגו לשלושה סוגים:

  • אלמנט וויזואלי בלבד
  • לוגו המורכב מכיתוב של שם המותג בגופן יפה או בצורה מתוחכמת
  • לוגו המשלב את השניים – או בית עסק הכולל של לוגואים, אחד מכל סוג.

חשוב מאוד להבין את ההבדלים בין הסוגים ואת ההשפעה שיש להם על תודעת הלקוח וההחלטות שהוא עושה על סמך מה שהוא רואה על גבי הלוגו שלכם. חשבו שאתם חברה המציעה מתנה ליום הולדת לעובד, חבר טוב או קרוב משפחה. תראו את עצמכם בצורה הכי בולטת ומושכת עין ללקוח כדי שהוא יבחר בכם ולא במתחרים.

הסוד הוא בצבע

הרעיון של פתיחת עסק קטן הוא רעיון טוב וחכם, לכן יש לשים דגש לתהליך של עיצוב לוגו וכאשר מדברים על עיצוב לוגו חשוב להזכיר את צבע הלוגו, מלבד האלמנט הצורני, בעת עיצוב לוגו חשוב מאוד לקחת בחשבון שהצבע משחק תפקיד מכריע ביצירת הרושם הרצוי על הלקוחות שלכם. למעשה, כל צבע משויך לרגש כלשהו שהוא מעורר בקרב הצופה. החלוקה הבינארית של הצבעים היא לקר וחם, כאשר השיא של החום הוא אדם, והשיא של הקור הוא כחול. תחומים שבהם נדרשת אנרגיה ונחישות – הצבע האדום עשוי להתאים. תחומים שבהם קור רוח ורוגע הן תכונות בעלות ערך גבוה יותר – צבעים כחולים מהווים חלק משמעותי מהלוגו. עם זאת, מחקרים מראים שהצבעים שבהם משתמשים בצורה הרבה ביותר הם דווקא באזור האמצע – אדום-בהיר, טורקיז וירוק. הצבע השחור מתפקד בתור סממן לרשמיות ואפילו שמרנות, והלבן – טוהר ועדינות.

הדברים הקטנים שעושים את ההבדל

פעמים רבות לוגו ששונה בו אלמנט קטנטן, אפילו נקודה – לפתע יוצר רושם שונה לגמרי. על מנת לקבל שירות עיצוב לוגו שיאפשר לכם להשיג את כל מטרותיו של בית העסק שלכם ולהצליח להתקדם ברמה הרצויה – חשוב מאוד לפנות למומחים בתחום העיצוב הגרפי שישלבו את החזון שלכם ברעיון החזותי שלהם וכמובן בעת הצורך יעזרו לחברת בניית אתרים לשלב את הלוגו לפי הפן העיצובי הטוב ביותר לאתר.

מאמרים נוספים