עיצוב לוגו מודרני

עיצוב לוגו

עיצוב לוגו בימינו גובל בעבודת אמנות מתוחכמת. מושקעת בו מחשבה רבה – תחילה תוך שימת דגש מיוחד על התאמת עיצוב לוגו למותג, למהות החברה, ובהמשך לשירותיה ולמסרים שהיא מעבירה ללקוחותיה ולעובדי החברה. התקדמות הטכנולוגיה בהחלט מסייעת בהפקת תוצאות מרשימות וניתן כיום ליישם כל עיצוב העולה בדמיונכם. במקביל לכך, לאחרונה ניתן לשים לב לקונספטים המתפתחים בתחום וכל אחד מהם מסקרן לא פחות מהאחר. הנה מספר קבוצות של עיצובי לוגו מודרניים בהן ניתן להבחין לאורך השנים האחרונות:

כל המוסיף גורע – עיצוב לוגו בקווים פשטניים.

גם בתחום הלוגואים אמצו אמרה זו וחברות גדולות רבות הלכו על הפשוט ביותר – בין אם מבחינת הצבעים או מבחינת כמות האלמנטים הקיימים בלוגו. ניתן היה להבחין בלוגואים המורכבים ממילים בלבד בפונטים בצבע אחיד על רקע אחיד המספק קונטרסט לכיתוב, לעיתים בצירוף התו ™ או התו ©.

ראשי תיבות תמיד היו להיט בתחום עיצוב לוגו והקונספט עדיין מככב עד עצם היום הזה. כמו כן, נראו לוגואים אשר עוצבו בשחור/לבן בלבד או בשילוב צורות בסיסיות בלבד, אף הם בשחור/לבן – ולא בכדי. מבחן השחור/לבן מהווה את אחד המבחנים החשובים שכל לוגו חייב לעמוד בו, אם הלוגו בשחור ולבן משדר לכם את כל מה שנדרש ממנו גם ללא הצבע, הרי שיש לכם לוגו מנצח ביד.

גם חברת EBay הענקית עשתה צעד נוסף לכיוון הפשטות והכניסה קצת סדר באותיות, עדנה את צבעי הלוגו והתוצאה בהחלט משקפת את מצבה היום – חברה מבוססת, רצינית, מסודרת והרבה פחות מצועצעת וטרנדית. הנה לפני ואחרי, מה עדיף?

צבעוניות מתפרצת

הלוגו של EBAY בהחלט מכניסה אותנו לקטגוריה הבאה של עיצוב לוגו מודרני – לוגואים בכל צבעי הקשת, הממלאים אתכם באנרגיה מתפרצת. חלק מן החברות אף משלבות את טרנד הצבעוניות בלוגו המעוצב כפסיפס צבעוני.

אחת מן הדוגמאות הנפלאות לעיצוב שכזה נראה בלוגו האולימפיאדה בריו שבברזיל – לוגו אשר עוצב בתחכום רב, בצבעים שמשדרים את ההתרגשות הגדולה וההתרחשויות הבלתי נדלות המשויכות כה רבות אל שמחת הקרנבל.

העיצוב החסר

עיצוב אשר מאפשר למוח האנושי לעשות את מה שהוא יודע הכי טוב – להשלים את המידע החסר. לדוגמא, שם החברה באותיות משורטטות חלקית על רקע בצבע ניגודי. אלו עיצובים שמגרים את הדמיון, מושכים אתכם ליצור קשר עמם רק כדי להבין במה מדובר, משאירים אתכם עם החשק, מסקרנים ובהחלט מעידים על בעליו כעל יצירתיים. אם חשבת על הלוגו והתעכבת עליו, כנראה שמדובר בלוגו מוצלח במיוחד!

עיצוב בהשראת הסלולר

עיצובי לוגו אלו מזכירים את האייקונים של אפליקציות שאנו כל כך התרגלנו לראות. לרוב ריבועיים בצבעי החברה עם אות מובילה או צורה הנדסית שממתגים את החברה. המטרה של לוגואים בסגנון זה? כמובן להעביר בצופים תחושת פריט אהוב, שניתן להתחבר אליו בקלות, יישום קל ושירותים זמינים והרי שהדרך אל לב הלקוח נפרצה.

גם במקרה זה, תמונה אחת שווה 1,000 מילים:

מחפשים גם אתם עיצוב לוגו מודרני?

אנו ב-'לוגו לוגו' מבינים את החשיבות הגדולה של לוגו למיתוג החברה או העסק שלכם, את הפוטנציאל העצום הגלום בעיצוב לוגו מודרני, מנצח, לוגו שיסייע לכם בגיוס לקוחות חדשים ובשימור הקיימים. צרו קשר עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם.

מאמרים נוספים