עיצוב לוגו מחדש ניוטון והתפוח…

עיצוב לוגובשנת 1976 כשחברת אפל הוקמה  התפוח של אפל נחת על הראש של ניוטון או איך לומר, גרם לו להחכים ממש באותה שנייה ולהבין עוד משהו על כוח המשיכה. מאז עברה אפל כבר כמה תפוחים עד הלוגו הנוכחי, אבל מה גורם ללוגו לשנות את עורו? מומחי מיתוג מסבירים את כל הסיבות לשינוי לוגואים.

במקרה של אפל הם ירדו מהר מאוד מניוטון והתפוח כי זה היה עמוס למדי ומלא בפרטים, ממש לא עיצוב לוגו אלא יותר סרט… הלוגו השני של אפל היה התפוח הצבעוני עם הנגיסה. רק על הצבעים של עיצוב הלוגו הזה יש אין ספור טענות: שהסדר של הצבעים הפוך מסדר צבעי הקשת, מה שמביע מרד, מחשבה מקורית וכושר המצאה. שהצבעים הם תוצאה של שבירת אור בממסרה ועוד ועוד. מה שבטוח את התפוח השאירו או בגלל ניוטון או בגלל הביס…

שינוי עיצוב לוגו כחלק ממתיחת מותג!

לוגו הולך בדרך כלל עם משפחה של מוצרים, או מותג על שיש לו משפחות של מוצרים, אבל לפעמים אחרי שהמותג כבר משווק, הוא עובר מתיחה כלומר: הוא משתנה לעוד תחומי שיווק, נוספים לו מוצרים, הוא פונה לשווקים אחרים ולכן לפעמים יש מקום לקחת את הלוגו המקורי הבסיסי ולעשות לו איזה שינוי. שינוי שיעשו לו בתהליך של קידום בגוגל, שינוי שיגרום לו להגיע לגבהים חדשים.

סיבה נוספת לשינוי לוגו היא שינוי מהותי בכלל בעסק או בחברה, גם בעלות חדשה מובילה לשינוי עיצוב הלוגו לפעמים יש צורך בהוספה של אותיות כשמות מנהלי החברה, או סמל אחר שבעל החברה רוצה אותו בלוגו. לוגו זה לפעמים זיכרון, או כמו קמע ולכן עיצוב לוגו לאותו לוגו יכול להשתנות מכל מיני סיבות.

גם קו זה עיצוב לוגו מחדש!

הדבר החשוב שצריך לדעת בקשר לשינוי לוגו, זה שחשוב מאוד לשמור על המבנה שלו כפי שהוא ידוע לצרכנים, ויתכן כי יש מקום אפילו לאיזה קו אחד נוסף או הוספה של איזה צבע בלוגו, אבל אם המותג הוא חזק וצרכנים מכירים את הלוגו שלו, חשוב מאוד לשמור על המבנה הבסיסי והמוכר שלו, כך שצרכנים יוכלו לזהות אותו גם אחרי השינוי. ככה עושים מיתוג באופן הטוב ביותר.

בעניין זה נאמר כי יש הרבה מאוד מותגים בארץ שהלוגו שלהם עבר שינוי אבל הוא כל כך בלתי נראה, שהצרכנים אפילו לא הבחינו בו במהלך פרסום בגוגל או בכל פלטפורמה אחרת.

לפעמים השינוי לא מתבטא רק בעיצוב הלוגו אלא כמובן באריזה שמקבלת גם היא מתיחת פנים נדרשת כי הרבה פעמים מאוד חשוב ליצרנים לשמור על הלוגו שלהם כפי שהוא היה בראשית דרכם. זה בעיקר נכון לגבי חברות ותיקות שזוכרות ללוגו חסד נעורים. כן יש דבר כזה.

מחפש חברה מעולה לאסטרטגיה שיווקית? כנס>>> אסטרטגיה שיווקית

מאמרים נוספים