על לוגו ותהליך מיתוג!

עיצוב לוגולוגו הוא רק אלמנט אחד משורה ארוכה של פעולות בתהליך של מיתוג.

אין כמעט מותג בעולם שלא נלווה אליו לוגו והרבה פעמים, זיהוי הלוגו מסמן את המותג. כמו בתיקים של לואי ויטון, כמו הסמל של אדידס כמו התפוח של אפל. לוגו הוא חותמת של איכות ונוכחות של לוגו מקורי מזהה את המותג.

כאשר עסק רוצה למתג את המוצר שלו, הוא נכנס לתהליך של מיתוג שהפעולה הראשונה שתיעשה לגביו היא אפיון.

המותג מספק צורך אצל קהלי היעד!

חלק מאפיון הלקוח כולל מחקר שוק על המוצר או השירות שלו. הבנה מה קורה בשוק, מיהם המתחרים. מה השוני בין כל אחד מהם ומה הייחוד של הלקוח.

על הייחוד הזה נבנה תהליך המיתוג. המוצר יקבל את ההדגשים המיוחדים שלו שגם יניבו את הקונספט התדמיתי והשיווקי שלו. כל תכונה תתורגם להחלטה שיווקית, שתפנה בדרכים הנכונות לקהלי היעד.

בדרך כלל תכונות של מוצר, תואמות קהלי יעד מסוימים ברמה של רצוי ומצוי. כלומר הלקוחות האופטימליים של המוצר הם אלה שיזהו את התכונות שלו שמתאימות גם לעולם שלהם ושאותם הם רוצים ומחפשים.

אנשים שאוהבים יוקרה יקנו את רהיטי ניקולטי, אנשים שאוהבים לאכול טוב ילכו למסעדה ממותגת וכ'ו וכו'. תהליך מיתוג מקרב בין קהל היעד לבין המוצר ועוזר לזיהוי התכונות שלו. לוגו הוא סמליל הזיהוי המקורי של המותג.

המיתוג של המתחרים!

אפיון לקוח בתהליך של מיתוג וכמובן עיצוב לוגו, דורש התעמקות גם במיתוג של המתחרים. שום משרד פרסום דיגיטלי לא רוצה לעשות מיתוג שדומה לעוד מיתוג. מילת המפתח היא מקוריות וככל שהמיתוג שלך כולל הלוגו הם אחרים ושונים, כך תבדיל את עצמך בשוק ליד המתחרים שלך.

היום יותר מתמיד יש אפשרות לקבל מידע על המתחרים מהרשת. לכולם יש אתרי אינטרנט, לכולם יש את חזון העסק שלהם וכל מה שעסק חדש יעשה בתהליך של מיתוג ובניית לוגו יהיה צריך למצוא את זווית המיתוג שלו שתהיה שונה מכל השאר.

על מה שומר המיתוג והלוגו?

תהליך של מיתוג ולוגו שומרים על הערכים המיוחדים של המותג ומציגים אותם לפני הצרכנים באופן של עיצוב לוגו שמסמל את הערכים הכי חשובים ושיופיע לא רק על המוצרים עצמם אלא גם באתר האינטרנט, בניירת של העסק, כרטיסי הביקור ועוד.

זה המקום לומר שלוגו הוא מחויב המציאות כאשר מדובר במותג אבל אנשים לא קונים מוצר בגלל שהלוגו שלו יפה. הם קונים מוצר אחרי שהם מבינים את התכונות שלו, ולוגו הוא רק הסמל שיכוון אותם למדף הנכון או כמובן לאתר הנכון שעבר תהליך של בניית אתרים בהתאם ללוגו הנבחר.

מאמרים נוספים