קידום אתרים בזירה תחרותית

קידום אתריםהשקעתם באתר אינטרנט, עיצבתם לוגו מעולה שמשדר בדיוק את המסר הרצוי, העליתם אליו תמונות של מוצרים או שירותים שאתם מציעים ו… מה עכשיו? התשובה: קידום אתרים. זהו המפתח החשוב ביותר לנראות שלכם בשטח, הדרך להגדיל את תנועת הגולשים לאתר ולהעלות את אחוז הגולשים שמשתכנעים לרכוש מוצר, להזמין שירות או להשאיר פרטים.

מה קורה לאתר שאינו מקודם במנועי החיפוש?

חשוב להבין שכיום קיים מירוץ חסר רחמים אל פסגת תוצאות החיפוש בגוגל ובמנועי חיפוש אחרים. כל אחד רוצה להיות ראשון, או לפחות להיות מדורג גבוה ככל האפשר, ועל כן סביר להניח שהמתחרים שלכם מבצעים פעולות שונות של קידום בגוגל. אם אתם לא תשתתפו במירוץ הזה, תמצאו את עצמכם מאחור, כשהאחרים עוקפים אתכם בדרך לעמוד הראשון של תוצאות החיפוש בעוד אתם נעלמים בעמודי התוצאות המשניות שאינן זוכות לתשומת לב הגולשים.

אי ביצוע פעילות קידום אתרים משמעו ויתור על ניצול רשת האינטרנט לשם הגדלת קהל הלקוחות. כאשר מדובר על דרך כל כך פשוטה להגדיל את הרווחים של העסק, זהו למעשה הפסד טהור.

האם לקדם את האתר לבד או באמצעות איש מקצוע?

קידום אתרים מורכב ממגוון פעולות שניתן ורצוי לבצע על מנת לשפר את דירוגו של האתר במנועי חיפוש ולעמוד בתחרות בהצלחה. חלקן סבוכות למדי ודורשות את הניסיון של איש קידום אתרים מנוסה, אולם חלקן גם פשוט למדי. על כן התשובה היא כן, אתם בהחלט יכולים לקדם את האתר באופן עצמאי:

  • העלו תכנים באופן תדיר, שיהוו מענה לדברים שנראה לכם שגולשים יחפשו בגוגל ואשר קשורים לתחום העיסוק של האתר
  • הקפידו על תכנים מקוריים בלבד ולא מועתקים, שכן גוגל עשוי לזהות תכנים משוכפלים ולפגוע בדירוג האתר
  • הירשמו לאינדקסים ואתרי מאמרים, נהלו בלוג והשתתפו בפורומים, והקפידו לקשר בכל פעם אל האתר שלכם

אבל!

קחו בחשבון שגם המתחרים שלכם מבצעים פעולות קידום אורגני בגוגל , מה שאומר שהמאמצים שלכם עשויים לא להספיק, במיוחד אם המתחרים משתמשים בשירותיה של חברה לקידום אתרים: אלה יכולות להשתמש בכלים ייעודיים למקדמי אתרים, לנתח נתונים סטטיסטיים, להגיע למסקנות ותובנות ולבצע אופטימיזציה מתמדת של אסטרטגיית קידום האתר.

אם אינכם יודעים לעשות את כל זה בעצמכם – מומלץ שתיעזרו בשירותיו של מקדם אתרים. הוא יוכל לנהל עבורכם גם קידום אורגני שישפר את נראות האתר שלכם בין תוצאות החיפוש לטווח ארוך וגם קידום ממומן שהאפקטיביות שלו גבוהה יותר בטווח הקצר.

לסיכום, איש קידום אתרים הוא בדיוק מה שאתם צריכים כדי להתחרות במירוץ בהצלחה. מוכנים? צאו לדרך!

מאמרים נוספים